Gold Loom Kapadokya’ya yolu düşen halı meraklılarının vazgeçilmez uğrak noktasıdır. Toplam 3400 m2kapalı alanda 4 büyük (120 m2 ) ve 19 küçük (60 m2 )  salonları ile servis vermektedir. 

Kadınların becerikli ve emektar elleriyle dokunan bu halılarda kullanılan motifler, üretildikleri dönemin insan hayatı, sosyal ve kültürel alışkanlıkları ve dini inançları üzerine ''simgesel'' kodlar içerirler. Gold Loom yüzlerce yıllık bir birikime dayanan bu değerli el sanatının korunmasına ve sürekliliğinin sağlanmasına hizmet etmektedir. Kapadokya'nın kalbine kurulmuş olan halı merkezinde, Türkiye'nin dört bir yanındaki atölyelerden toplanan eşsiz parçalar bulunmaktadır.

Gold Loom tesisinde başta Japonya olmak üzere Uzakdoğu, Güney Amerika ve Avrupa ülkelerinden gelen misafirlerimize hem Türk halısının dokunuşu, ipek çekimi, ipek ve yün boyama konularında bilgiler aktarmakta ve farklı dillerde satış üzerine faaliyet gösterilmektedir.

SOSYAL SORUMLULUK...

Mağazamızda dokunan veya tedarikçilerden temin ettiğimiz tüm halılar Türk halı motifleriyle süslü halılardır. Mağazamızda İpek/İpek – Yün/Yün – Yün/Pamuk – Pamuk/Pamuk cinslerinden çok çeşitli ürünlerimiz satışa sunulmaktadır. Tüm halılarımız dünyada örneği tek olan ÇİFT DÜĞÜM tekniği olan halılardır. Dokumacı sayısının fazlalığı ve evlerde dokutulan halılar sayesinde işletmemiz bölge istihdamına katkı sağlamakla birlikte, Türk halıcılığının gelecek nesillere taşınmasında önemli bir rol oynamaktadır.