İPEK HALILAR...

Yüzyıllardır el emeği ile dokunan halılar arasında en nadide olanı ipek halılardır. Gold Loom bünyesinde ülkemizin çok çeşitli ipek halı örneklerini bulmak mümkündür. Çok tanınmış bilinen desenlerin yanında daha nadide desen örneklerini de koleksiyonumuzda misafirlerimize sunmaktayız. Çift düğüm tekniği ile dokunan bu el emeği göz nuru halılar özel koşullarda saklanmakta ve başta Japonya olmak üzere Uzakdoğu ülkelerinden gelen misafirlerimize hem Türk halısının dokunuşu, ipek çekimi, ipek ve yün boyama konularında bilgiler aktarılmaktadır.

YÜN HALILAR...

Dokuma yün halılar da Gold Loom ürünleri arasında yer alır. Saf yün halıların yanında ürün yelpazemizde yün/pamuk halılar da bulunmaktadır. Yün halılar Türk halı tarihinde önemli bir yere sahiptir. Desen ve yapı çeşitliliği sayesinde misafirlerimizin de en çok ilgi gösterdiği çeşitlerden olmuştur. Kapadokya bölgesindeki en çeşitli yün halı ürünleri Gold Loom tesislerinde sergilenmektedir. Yün halı dokuma tezgahlarında ise 26 bayan personel çalışmakta ve misafirlerimize dokuma tekniğini canlı olarak göstermektedir.

PAMUK HALILAR...

Gold Loom ürünleri içerisinde pamuk ve yün/pamuk halıların birçok çeşidi bulunmaktadır. Kapadokya bölgesini ziyaret eden halı meraklılarının tüm çeşitleri bir arada bulabilecekleri bir tesis olan Gold Loom’da farklı boyut ve desenlerde pamuk/pamuk ve yüne/pamuk halılar satışa sunulmaktadır. Desenlerinin ardında pek çok hikaye saklı olan pamuk/pamuk halılar özellikle Uzakdoğu’dan gelen misafirlerimizin ilgi odağı olmuştur. Mağazamızda başta Japonca olmak üzere pek çok dilde hizmet veren personelimiz bulunmaktadır.